25 okuma

Webmaster’ın Kişisel Sitesinde Yorum Link Kasma Çılgınlığı

Uzun zamandır yazı yazamadığımı fark ederek bir şeyler yazayım dedim ve siteme giriş yaptım. Bir de ne göreyim? Konum hazırmış 😀

Bekleyen 1 yorum vardı başlıktan da tahmin ettiğiniz üzere arkadaşın biri gelmiş yorum yapmış ve yorum da link kasmış. Bu yöntem 2009 ve 2010’lu yılların öncesinde yaygın bir şekilde uygulanmaktaydı fakat günümüzde herhangi bir artısı kalmamıştır, kaldıysa da çok düşüktür. Şahsen ben uygulamam, yani yalnızca kişisel ismimle birinin yazısına yorum yapıyorsam o zaman kişisel sitemi yazabilirim. Orada ki amacım da link kasmak değil, site sahibinin benim kim olduğum hakkında bilgisi olmasını istediğim içindir.

Bu vatandaş gelip seo ile ilgili bir yazımın altına sohbet sitesi linki kasmış. Be mübarek insan yorum yaptığın yazıya veya siteye hiç mi bakmadın. Webmaster olduğumu ve seo ile ilgilendiğimi görmedin mi? Ne diye gelip benim kabul etmeyeceğimi bildiğin halde yorum yapıyorsun.. Hadi onu da geçtim. Bir çok site sahibi illallah etti sizden, şahsen ben çok rahatsızlık duyuyorum.. Hadi bunu da geçelim. Yorum linkin bir artısı yok varsa da senin sitenin kategorisiyle alakasız olan bir siteye eklediğin linkin zaten faydasından çok zararı olacak.

Düşünsene bir, sohbet sitesi sahibi neden gelip hiç alakasız kategoride yayın yapan bir sitede link eklesin ki? Google aptal mı?

Haksız mıyım? İyi günler.

Bu konuma yapılan yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?