102 okuma

Gmail’de Okunmamış Postaları Bulmak

Sitemi her ne kadar SEO ve web ile alakalı yazılar paylaşmak için kurmuş olsam da, başıma gelen bazı konular hakkında da bilgi ve yardım etmeyi amaçladığımı söylemiştim. Böylece faydalı bilgilerin olduğu bir kütüphane hazırlamış olacağım.

Bazen bir çok e-posta almakta ve bunların bazılarını vakit bulamadığımızdan ya da gözümüzden kaçtığından dolayı okuyamamaktayız. Posta kutumuzda binlerce posta olup arasından 15-20 tanesinin okunmadığını farkederiz. Onca sayfa arasından okunmamış olanları bulmak tam bir sıkıntıdır.. Çünkü tüm sayfaları gezmemiz gerekmektedir.

Bugün bir hocamızın bana sormasıyla araştırdım bu konuyu, daha önce karşılaştığım bir şey değildi hiç. Ben maillerimi günlük olarak takip eder, işime yaramayacak olanları siler diğerlerini de mutlaka okurum. Dolayısıyla hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım..

Neyse, gmail de binlerce maillerinizin içinde okunmayanları bulmak için arama kısmına is:unread veya label:unread yazabilirsiniz. Böylece posta kutunuzda okunmamış tüm e-postaları bulabilirsiniz.

gmail okunmamış postaları bulmak

Bir sonra ki yazımda görüşmek üzere, hoşça kalın..

Bu konuma yapılan yorumlar (8 Yorum)

 • Mehmet

  Teşekkürler birde kaynağınizi soyleyebilirmisiniz

 • cenk

  Çok teşekkürler hocam.Gmail in kendi içinde bulamamıştım.Güzel bi temizlik yaparım artık.

 • Yaprak

  Çok faydalı oldu teşekkürler

 • Kubilay

  Paylaşım için teşekkürler. Buna ek olarak hem önemli hem de okunmamış maillerinizi görüntüleyebilmek için arama satırına “is:important is:unread” yazmamız gerekmektedir. Böylece genelde görmek istemediğimiz “önemsiz ve okunmamış” maillerden kurtulup önemli olan maillerimize odaklanabiliriz.

 • Burak B.

  teşekkürler, çok makbule geçti

 • MHB

  Çok teşekkürler. Gmail menülerinden ne yaptıysam bunu başaramadım. Yuh olsun Gmail’e…

 • ibrahim atalar

  teşekkür ederim.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?