Gmail’de Okunmamış Postaları Bulmak

Sitemi her ne kadar SEO ve web ile alakalı yazılar paylaşmak için kurmuş olsamda, başıma gelen bazı konular hakkında da bilgi ve yardım etmeyi amaçladığımı söylemiştim. Böylece faydalı bilgilerin olduğu bir kütüphane hazırlamış olacağım.

Bazen bir çok e-posta almakta ve bunların bazılarını vakit bulamadığımızdan ya da gözümüzden kaçtığından dolayı okuyamamaktayız. Posta kutumuzda binlerce posta olup arasından 15-20 tanesinin okunmadığını farkederiz. Onca sayfa arasından okunmamış olanları bulmak tam bir sıkıntıdır.. Çünkü tüm sayfaları gezmemiz gerekmektedir.

gmail

Bugün bir hocamızın bana sormasıyla araştırdım bu konuyu, daha önce karşılaştığım birşey değildi hiç. Ben maillerimi günlük olarak takip eder, işime yaramayacak olanları siler diğerlerini de mutlaka okurum. Dolayısıyla hiç böyle birşeyle karşılaşmadım..

Neyse, gmail de binlerce maillerinizin içinde okunmayanları bulmak için arama kısmına is:unread yazabilirsiniz. Böylece posta kutunuzda okunmamış tüm e-postaları bulabilirsiniz.

Bir sonra ki yazımda görüşmek üzere, hoşça kalın..

6 Yorum var

 • Mehmet 15 Aralık 2018 Reply

  Teşekkürler birde kaynağınizi soyleyebilirmisiniz

  • Kadir 22 Ocak 2019 Reply

   Kaynağınız derken, anlayamadım Mehmet bey.

 • cenk 27 Mayıs 2019 Reply

  Çok teşekkürler hocam.Gmail in kendi içinde bulamamıştım.Güzel bi temizlik yaparım artık.

 • Yaprak 21 Haziran 2019 Reply

  Çok faydalı oldu teşekkürler

 • Kubilay 18 Aralık 2019 Reply

  Paylaşım için teşekkürler. Buna ek olarak hem önemli hem de okunmamış maillerinizi görüntüleyebilmek için arama satırına “is:important is:unread” yazmamız gerekmektedir. Böylece genelde görmek istemediğimiz “önemsiz ve okunmamış” maillerden kurtulup önemli olan maillerimize odaklanabiliriz.

 • Burak B. 5 Haziran 2020 Reply

  teşekkürler, çok makbule geçti

Bir cevap yazın