1.281 okuma

Mail Hesap Şifresi Nasıl Değiştirilir? (cPanel, DirectAdmin ve Plesk)

cPanel, Direktadmin ve Plesk kontrol panellerinde oluşturduğunuz mail hesabının şifresini unuttuysanız, şifre değiştirme işlemi oldukça basittir. İlk olarak cPanel’de daha sonrasında ise DirektAdmin ve Plesk panelde mail hesabı nasıl değiştirilir görsellerle anlatacağım.

cPanel’de E-Mail Hesabı Şifresi Nasıl Değiştirilir?

İlk olarak cPanel’e giriş yapın.. Bilmiyorsanız yüksek ihtimal domain.com/cpanel veya domain.com:2082‘dir ancak hosting firmaları bu giriş yolunu değiştirebiliyor söylediğim şekilde olmazsa hosting firmanızdan öğrenebilirsiniz.

cPanel ana sayfasında “EMAİL” kategorisi altında “E-Posta Hesapları” butonuna tıklayınız.

cpanel mail şifresi değiştirme

Çıkan e-posta adresleri içerisinde hangi e-posta adresinin şifresini değiştireceksiniz bulun ve karşısında ki “Yönet” butonuna tıklayın.

cpanel mail şifresi değiştirme

Açılacak olan sayfada “Yeni Şifre” altında bulunan alana istediğiniz yeni şifreyi girin.

cpanel mail şifresi değiştirme

Sayfanın en aşağısına inerek “Update Mail Settings” butonuna basarak onaylayın. Artık e-posta şifreniz belirlediğiniz şifre ile değişmiş olacaktır.

Plesk Panelde E-Mail Hesabı Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Plesk panele anasayfasında sitenize ait olan bölüme girdikten sonra üst kısımda yer alan “Posta” sekmesine tıklayın.

plesk email şifresi değiştirme

Açılan sayfada aktif olarak açık bulunan e-posta adresleri çıkacaktır. Şifresini değiştirmek istediğiniz adresi bulun ve üzerine tıklayın.

plesk panel mail şifresi değiştirme

Açılacak olan sayfada “şifre” kısmına yeni şifrenizi yazdıktan sonra “şifre onayla” kısmına da aynı şifreyi yazın ve ardından sayfanın en altına inerek “Değişiklikleri Uygulayın” butonuna tıklayın. Şifreniz güncellenmiş olacaktır.

plesk email şifresi değiştirme

DirectAdmin Panelde E-Mail Hesabı Şifresi Nasıl Değiştirilir?

DirectAdmin panelinize giriş yaptığınızda sizi karşılayacak olan anasayfada “E-Posta Yönetimi” kategorisi altında “E-Posta Hesapları” sekmesine tıklayınız.

direktadmin email şifresi değiştirme

Sizi karşılayacak olan sayfada açtığınız e-posta hesaplarını göreceksiniz. Şifresini değiştirmek istediğiniz e-mail adresinin karşısında ki “+” butonuna basın.

direktadmin email şifresi değiştirme

+” butonuna bastığınızda çıkacak olan seçeneklerden “Parolayı değiştir” sekmesine tıklayın.

direktadmin mail şifresi değiştirme

Sizi karşılayacak olan ekranda güvenlik açısından “geçerli directadmin parolası” bölümüne directadmin’e girerken kullandığınız şifrenizi giriniz. Altında yer alan “Yeni parolayı yazın” kısmına istediğiniz yeni E-mail şifresini yazarak mevcut e-posta adresinizin şifresini yenileyebilirsiniz.

Yazım sayesinde işlemlerinizi gerçekleştirdiyseniz bir yorum bırakmanızı rica ederim, iyi çalışmalar 🙂

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?