2.199 okuma

iPhone 4S iTunes Ekranında Takılı Kaldı

Bugün çalıştığım şirketin mobil telefonunda karşılaştığımız bir problemdi, telefon ekranında bir priz işareti ve iTunes yazısı vardı. Android cihazlarda bunun çözümü tabi ki bataryayı çıkarıp takmaktır fakat iPhone için maalesef böyle birşey mümkün değil. Reset atmaya çalıştım o da olmadı. Kapanıp açıldığında yine iTunes ekranına dönüyordu. Yaptığım araştırma sonucu yalnız olmadığımı ve bu sorunla bir çok kişinin karşılaştığını gördüm.

MAALESEF İNDİRMENİZ GEREKEN DOSYA SİLİNDİĞİ İÇİN LİNKİ YENİLEYEMİYORUM. 

Düzeltmek için iki yöntem mevcut. 

1. BURADA ki dosyayı indirin ve küçük programı açın. Bilgisayarınız bunu virüs olarak algılayabilir, 5 dakikalığına antivirüs programınızı deaktif edin. Program indikten sonra rar’dan çıkarın ve üzerine çift tıklayın açılacak olan arayüzün üst kısmında ki “recovery mode loop fixer” sekmesine tıklayın ve açılacak olan sayfada “Set auto boot true” sekmesine tıklayın.. Böylece cihazınız açılacaktır.

2. Bilgisayarınıza iTunes kurun, iTunes programı açıldığında cihazınız için bir güncelleştirme gerektiğini ya da geri yükleme seçeneğinin olduğunu bildirecektir. Burada dilerseniz güncelle yapın, dilerseniz geri yükle.. İşlemi bitirdiğinizde cihazınız açılacaktır.

Güncelleme: Tam 2016’nın haziran ayında yazmış olduğum bu yazıdan 2017 temmuz’da faydalanma şansı buldum. Bu kez aynı yöntemi iPhone 6’da denedim ve olumlu sonuç aldım. Yani sorun çıkaran telefonunuz iPhone ise modeli ne olursa olsun bu yöntemi denemenizde fayda var.

Bir başka faydalı yazıda görüşmek dileğiyle, hoşça kalın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?