3.305 okuma

WordPress Başka Bir Güncelleme Şu An İşlemde Hatası ve Çözümü

WordPress altyapısına sahip olan sitemizde son zamanlarda herhangi bir temayı, eklentiyi ya da WordPress sürümünü güncelleme sırasında sıklıkla “başka bir güncelleme şu an işlemde” hatası ile karşılaşabiliyoruz. Bu aslında bir süre sonra düzeliyor ancak işimiz varsa beklemek oldukça sıkıcı ve açıkçası sinir bozucu oluyor.

Başka bir güncelleme şu an işlemde hatasını / uyarısını gidermek için iki farklı yöntem anlatacağım.

Başka Bir Güncelleme Şu An İşlemde Hatası – Çözüm 1 –

Çok fazla uğraşmak istemiyor bir an önce hatayı gidermek ve çalışmaya devam etmek istiyorsanız Fix another update in progress eklentisini kurarak çok kısa sürede, pratik şekilde çözebilirsiniz.

Eklentiyi sol menüde ki Eklentiler > Yeni Ekle kısmına “Fix another update in progress” yazarak temin edebilirsiniz.

başka bir güncelleme şu an işlemde

Şimdi Kur” yaptıktan sonra eklentiniz saniyeler içinde kurulacaktır. “Etkinleştir” butonu aktif olduğunda tıklayarak eklentinin etkin olmasını sağlayın.

Ardından yine sol menüden Ayarlar > Fix Another Update In Progress sekmesine geçerek burada yer alan “Fix WordPress Update Lock” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Artık güncellemelerinizi tamamlayabilirsiniz.

Başka Bir Güncelleme Şu An İşlemde Hatası – Çözüm 2 –

Hostunuzun cPanel/Plesk ya da benzeri panelinde yer alan PhpMyAdmin kısmına giriş yapın. Sol taraftan sitenizde kullanmakta olduğunuz veritabanını seçin ve seçtikten sonra karşınıza gelecek olan tablolardan “Wp Options” tablosuna tıklayın. Açılacak olan listede core_updater.lock satırını bularak silin. Böylece güncelleme işlemini tekrar gerçekleştirebilirsiniz.

Bu konuma yapılan yorumlar (1 Yorum)

  • Gökhan

    “Fix another update in progress” eklentisi işimi gördü. Bilgi paylaşımınız için teşekkürler. 🙂

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?