WordPress Kategori Açıklamasında p Etiketleri Nasıl Kaldırılır?

WordPress sitesinde kategori açıklaması kısmını kullanan bir çok arkadaşımız kesinlikle bu durumla karşılaşmış ve araştırma yapmıştır.

Ben bu problem ile kendi yaptığım bir wordpress temasında karşılaştım. Sorunu şöyle kısaca özetleyebilirim.

WP-Admin’de kategoriler kısmından kategori oluştururken biliyorsunuz bizden kısa bir açıklama istiyor. Bu açıklama kısmı kategori sayfasının hem meta description‘u oluyor hemde o kategori sayfasında açıklama metni olarak görünüyor.

Kaynağı görüntüle yaptığım zaman şeklinde görünüyordu. Aynı şekilde sayfanızın linkini Facebook ya da WhatsApp üzerinden paylaşmaya çalıştığınızda da sayfamın açıklama kısmında <p></p> etiketleri görünüyordu.

Türkçe kaynaklarda araştırdığımda ne yazık ki bu konuda bir çözüm yolu bulamadım. Zaten kategori açıklama kısmını kullanan çokta site yok açıkçası.

Yabancı kaynaklarda yaptığım araştırmalardan sonra çözümü buldum ve paylaşmak istedim. Günün birinde bu problem ile karşılaşan arkadaşlar kolayca çözebilirler. Ayrıca yorum alanından işinize yarayıp yaramadığını da belirtirseniz çok mutlu olurum.

Temanızın functions.php dosyasına küçük bir kod eklemeniz gerek bu yüzden her ihtimale karşı functions.php dosyasının bir yedeğini alın. Yedeği aldıktan sonra functions.php dosyasında <? kodundan sonra

remove_filter('term_description','wpautop');

kodunu ekleyin.

Bu şekilde kategori açıklamasından

taglarının kaybolduğunu görebilirsiniz.

Kategori Sayfasında Açıklama Nasıl Gösterilir?

Bu konuya gelmişken kategori sayfasında kategori açıklamasını göstermek isteyen arkadaşlar içinde yardımcı olmak isterim.

category.php dosyasında değişiklik yapacağınız için öncelikle category.php dosyasının yedeğini alın ve

<?php the_archive_description(); ?>

kodunu bu sayfanın uygun yerine ekleyin. Dilerseniz başına ve sonuna da div tagları ekleyerek görsellik katabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?